Az esetek többségében igaz, hogy a magasabb árfekvésű termékek jobb minőséget képviselnek. Mennyit számít ez egy olyan alkatrésznél, mint az autógumi, aminek kiemelkedő szerepe van a jármű biztonságos működésében. A gumi biztosítja a tapadást és így a megfelelő úttartást, befolyásolja a fékút hosszát és számtalan helyzetben múlik rajta saját és utasaink biztonsága. Mennyire biztonságosak a középkategóriás gumik és mire számíthatunk, ha ilyet vásárolunk?
Ki kell emelni, hogy az Európában forgalmazott gumik mind megfelelnek az alapvető előírásoknak. A jó hírű középkategóriás abroncsok, mint a Taurus autógumi minden szempontból megbízható és jó minőséget képvisel. Az ilyen gumik gyakran nem a legújabb fejlesztésűek vagy nem nyújtanak egy-egy specializált helyzetben kiemelkedő teljesítményt, de általános autózáshoz teljesen megfelelőek. Egy megfelelő állapotú, azaz ellenőrzött nyomással rendelkező és nem kopott Taurus gumi jobb teljesítményt nyújt, mint egy olyan prémium kategóriás abroncs, ami kopott vagy nem a megfelelő nyomással használják.
A legtöbb esetben több múlik azon, hogy az évszaknak megfelelő gyártmányú, és kellő profilmélységgel rendelkező legyen az abroncs, mint azon, hogy ki gyártotta. Még az sem feltétlenül igaz, hogy a középkategóriás abroncsok gyorsabban elhasználódnának. Pont a fent említett Taurus márka büszke arra, hogy termékei kifejezetten hosszú életűek, így ebből a szempontból is remek ár-érték aránnyal rendelkeznek. Nem véletlenül keresettek termékeik országszerte.
Összefoglalva: nyugodtan vásároljunk jó nevű, középkategóriás gumiabroncsot, nem kell attól tartanunk, hogy a mindennapos használat során emiatt veszélyeztetnénk bárkit. Ugyanakkor ne feledkezzünk meg a gumi rendszeres ellenőrzéséről. Jobb hamarabb cserélni egy középkategóriásra, mint halogatni a cserét azért, hogy később esetleg egy márkásabb szettet vásároljunk. Nem a márka a lényeg, hanem az, hogy az évszaknak megfelelő, sérülésmentes és kellő profilmélységgel rendelkezőek legyenek gumiabroncsaink.