Mezőgazdasági, traktor gumik
A mezőgazdaságban dolgozó gépjárművezetők és vállalkozás tulajdonosok tudják, hogy a személyautókhoz, teherautókhoz és motorokhoz hasonlóan, a mezőgazdasági gépek esetében sem mindegy, hogy milyen abroncsokat teszünk rájuk. Fontos, hogy ezek a gépek változó tulajdonságú földeken is hatékonyan tudjanak haladni, dolgozni, aratni és vetni. Ha az Ön számára is fontos, hogy mezőgazdasági gépei megfelelő gumikkal legyenek felszerelve, akkor nézzen szét mezőgazdasági gumi típusaink között és válassza ki azt, ami gépeinek legjobban megfelel. Nem biztos abban, hogy milyen abroncsokra lenne szüksége? Keressen fel minket akár telefonon is és szívesen adunk tanácsot, valamint segítünk abroncsot is választani.
Ismerje meg 13X5,00-6 P332 4PR WANDA, 4,50 - 10 KNK52 4PR TT SEHA, 5,00-10 IM54 4PR TT TVS és az egyéb mezőgazdasági gumikat, amelyek minden évszakban remekül teljesítenek és garantálják, hogy gépei hatékonyan és problémamentesen dolgozhassanak a termőföldeken. A nálunk kapható abroncsok kifejezetten költséghatékonyak és a legmodernebb eljárásokkal készülnek minőségi alapanyagokból. Kiemelt választékkal rendelkezünk hazai raktárkészleten, így a rendelt termékek rendkívül hamar megérkeznek Önhöz. Több mint 500 különböző mezőgazdasági gumi áll rendelkezésére webáruházunkban. Keressen rá pontos specifikációk szerint termékre, vagy böngéssze készletünket kedvére! Nálunk elérhető árak és minőségi abroncsok várják, továbbá tanácsadásra is van lehetőség, ha felkeres minket. Gumik olcsón, online, széles választékban!
A minőségi traktor gumi legfontosabb jellemzői
A mezőgazdasági gumiabroncs felhasználása és így kialakítása is jelentős mértékben eltér a közutakon használt társaitól. Az egyik legjelentősebb különbség az azonos gépen belül is igen jelentős feladata a kerekeknek így a rajtuk található gumiknak is. Egyes gumiknak éppen csak tartó szerepe van, míg mások hatalmas erőhatások elviselésére és átadására tervezettek.
Vegyük példának a traktorokat. Ugyan vannak nagyobb gépek, amiknek minden kereke hasonló, de ismertek klasszikus hátsó meghajtásúak is, ahol az első kis méretű kerékhez viszonyítva a hátsó tengelyen lévő traktor gumi hatalmas.
A meghajtott kereken lévő traktor gumi kialakítása jellemzően egy kapaszkodó mintázat, aminek csatornaszázaléka akár 80% is lehet. Ez azt jelenti, hogy szilárd felületen haladva a futófelületnek csak körülbelül ötöde érne el azt, másrészt ez a kialakítás teszi lehetővé, hogy mély sárban is képes legyen a gép jelentős erőátadásra, haladásra, munkavégzésre.
A speciális kialakítás és az a tény, hogy nem közúti forgalomban használjuk ezeket a gumikat nem jelenti azt, hogy a minőség ne lenne fontos szempont a választáskor. Nem csak azért, mert eltérő tulajdonságokkal bírnak munkavégzés közben, ami miatt csökken a gép hatékonysága, hanem azért is, mert ha hamarabb kapnak defektet, akkor teljes munkaszakaszok állhatnak le, késhetnek meg. Egy egy munkagép kiesése veszélyeztetheti is a gazdasági sikerességet.
A traktor gumi lehet radiál és diagonál is. A modernebb gépek esetében már itt is a radiál típusok elterjedtek, de a régebbi földmunkagépek gumijai között még szép számmal találunk diagonál kialakításúakat is, amik adott feladatra meg is felelnek.
A mezőgazdasági gumik között vannak tömlővel szereltek és tömlő nélküliek is egyaránt. Mindkét kivitelnek van előnye és hátránya is. Egy traktoron gumit cserélni soha sem egyszerű, de sok szituációban elkerülhetetlen. A tömlő nélküli gumik defektje ritkább, de szerelésük kizárólag erre szakosodott műhelyben oldható meg. Ennek oka, hogy a gumi felhelyezése csak magas nyomás mellett oldható meg, amit egy szántóföldön speciális eszközök nélkül lehetetlen megoldani. A tömlős változatok könnyebben kapnak defektet, javításuk vagy cseréjük - ha nem is egyszerű és gyors - de megoldható akár terepen is. Fontos, hogy mindig megfelelő méretű tömlőt használjunk, illetve szükség lehet védőszalagra, ami a sérülékenyebb tömlőt védi a súrlódásokból adódó sérülésektől.
Mezőgazdasági gépek esetében a kerék és a tárcsa mérete önmagában is veszélyforrás szerelés közben. A kerék leszerelése és visszahelyezése nehéz, a munkagépet is stabilizálni szükséges. A gumi leszerelése közben a keréktárcsa súlya miatt hirtelen kieshet. Egyedül, tapasztalat nélkül ne álljunk neki.
A traktor gumik jelölése a méreteket és a terhelhetőséget tekintve nem tér el a személyautók vagy teherautók gumijain használatos jelektől. A sebesség esetében már van különbség, hiszen mezőgazdasági gépek esetében olyan számokkal is találkozhatunk, amik közúton értelmezhetetlenek lennének. A leglassabb járművekre szánt A sebességjel gyakran tovább van bontva, az A1 5 km/h sebességet jelöl, majd a skála másik végén az A8 40 km/h-t. Szintén fontos jelölés lehet a TL vagy a TT kód. A TL a tömlő nélküli, míg a TT a tömlővel használatos gumikat jelöli.
A mezőgazdasági gumi nem évszakhoz kötött, azaz nincs külön nyári és téli kivitel belőlük. Egyrészt a munkavégzés ezekkel a gépekkel amúgy is adott évszakban jellemző, másrészt a gumi anyagösszetételének ekkor is inkább a speciális feladathoz, mint sem a közúti körülményekhez kellene illeszkednie.
A mezőgazdasági gumik esetében nincs egyértelmű szabályozás, mikor kell őket lecserélni. Mivel eleve nem közúti használatra készültek, az ott érvényes szabályok értelmezhetetlenek. Iránymutató lehet itt is a gumi kora, hiszen az anyagösszetételből adódó változások megjelenhetnek teljesítményükben: 10 éves gumikat érdemes cserélni. Szintén indokolt a csere, ha ha a gumi veszít tulajdonságaiból: nem olyan jól irányítható, nem tapad eléggé, csúszik, folyamatos benne a nyomásvesztés. A gumik öregedését a hosszabb ideig történő, de a gép méretei miatt így is jelentős terhelést okozó, egy helyben állás is gyorsítja.